Granule a konzervy pro kočky

Za vaši pomoc s granulkami pro kočičky moc děkujeme!

Velkou pomocí pro kočky jsou nejen peníze, ze kterých hradíme výdaje na velmi nákladná veterinární ošetření, ale i nákup krmení pro toulavé kočky a nebo kočky u dočaskářů. Asi si umíte představit kolik granulí a konzerv pro kočky tu spotřebujeme.

Pokud byste nám chtěli alespoň trochou granulí pomoci, tak budeme nesmírně rádi a moc nám tím pomůžete.

Chci pomoci. Granule mám dovézt osobně nebo poslat poštou?

 • Osobně – Máte cestu kolem?
  Vzhledem k tomu, že býváme mnohdy v terénu (veterina, odchyty koček apod.), tak nám prosím nejdříve zavolejte, abychom se domluvili na termínu. Kontakt najdete zde.
 • Poštou – Nechcete nebo nemůžete cestovat?
  Granule nebo konzervy lze koupit na internetu a nechat je poslat na naši adresu „Lucie Oravcová, Hynaisova 9, Litoměřice, 412 01“. Můžeme doporučit například internetový obchod zoohit.cz, který je mezi chovateli a útulky velmi oblíben pro své nízké ceny na trhu, velký výběr a hlavně profesionální přístup.

Rádi bychom se pro kočky přimluvili za kvalitní granule.

Nejedná se o marnotratnost nebo rozmazlenost. Mnohé kočičky nacházíme na ulici

 • v zuboženém stavu,
 • vyhublé na kost,
 • začervné a jinak nemocné,

a tak potřebují kvalitní stravu, která jim pomůže se znovu postavit na nohy. Kočičky mnohdy po levných granulích zvrací a chřadnou nebo stravu vůbec nepřijímají.

Jak poznáte nekvalitní granule?

 • Nekvalitní granule a konzervy najdete v obchodních řetězcích Tesco, Billa, Penny atd. Často zde můžete vidět pytel 10 kg za 100 – 200 Kč. Kilo granulí je tak stejně drahé jako kilo mouky.
 • Značky, které se nám neosvědčily: Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling a další levné granule velkých obchodních řetězců.
 • Kvalitnější granule najdete v obchodech s chovatelskými potřebami nebo na internetu (například zde zoohit.cz)

1 kilo granulí za 20 korun? Raději ne!

V obchodech s potravinami můžete často narazit na velmi lákavé nabídky „kvalitního a kompletního“ krmiva pro kočky. Mozek zavelí, že jde o výbornou koupi, ale zamysleli jste se co obsahuje takové krmivo?

Kolik bílkovin, vlákniny, vitamínů a dalších potřebných látek pro zdraví vývoj kočky obsahuje kilo granulí, které stojí stejně jako kilo mouky? Téměř žádné.

Je to jako byste jedli 3x denně a celý život čínskou polívku se sáčku…sice vám to na chvíli zažene hlad a neumřete hlady, ale žaludek, ledviny, játra nebo další orgány budou mít velký problém a mohou přestat i fungovat.

Útulky a depozita si přece nesmí vybírat!

Útulky mohou být rádi, že něco dostanou zadarmo a ne si ještě vybírat, které granule nebo konzervy jim mají dárci kupovat.

Často se setkáváme s tímto argumentem a v podstatě tento názor chápeme. Bohužel každodenní realita a několikaletá zkušenost nám ukázaly, že kočky, zejména ty nemocné nebo v rekonvalescenci nejlevnější granule odmítají, případně po nich mají průjmy nebo jiné problémy.

Výrobci mnohdy do takto levných granulí přidávají barviva, aby v zákaznících vytvořili falešný pocit, že kupují něco zdravého, plného zeleniny a dalších pro kočku nezbytných látek. Pro zlepšení chuti se přidává i velké množství soli a dalších dochucovadel.

Méně je více! Děkujeme!

Máte 100 nebo 200 korun, za které byste nám chtěli pomoci a koupit granule nebo konzervy?

Raději než 10 kilový pytel z Billy, Lidlu nebo Penny, tak raději zajděte do chovatelských potřeb nebo na internet (například zde www.zoohit.cz) a sáhněte sice po menším balení (400 g, 1 kg atd.), ale kvalitních granulek.

Kočičky dostanou plnohodnotnou stravu a přispějete k jejich zdraví.

Jaké granule nebo konzervy mohu koupit?

Ani piliny, ani prémiové granule.

Na trhu je velký výběr granulí pro kočky, které se řadí mezi zlatou střední cestu. Vzhledem k počtu kočiček, o které se staráme musíme volit kompromis mezi kvalitou a cenou.

Do této skupiny se například tyto značky Happy Cat, Sanabelle, konzervy Smilla, Bozita.

granule-happycat_junior-300x300
granule-senabelle_junior-300x300
52407_PLA_Bozita_Haeppchen_in_Sosse_mit_Haehnchen_Pute_370g_5
felix_fleisch

Kočičky budou vděčné ale i za cokoli jiného.
Moc děkujeme!

Phone:728 466 941
Fax:
Litoměřice, 412 01
Pokratická 1851/75