Hledáme dobrovolníky

Hledáme dočaskáře

Kdo je dočaskář? Často se stává, že je nalezena a odchycena kočička, která potřebuje veterinárně ošetřit a následně ještě doléčit, případně je to kočička zdravá, ale nelze jí vrátit do původní lokality (nebezpečí usmrcení, hladovění apod.). V tento okamžik přichází na řadu tak zvaný dočaskář, to je dobrovolník, který si kočičku vezme na pár dnů, příp. týdnů do dočasného domácího ošetřování, tzn. že se nemusíte bát, že je to natrvalo. Kočička je nabídnuta do adopce nebo se čeká do chvíle, kdy je kočička plně zdravá a je jí možné vypustit zpět do lokality.

Výdaje za krmivo a veterinární péči proplácí spolek, tzn. že tyto výdaje neplatí dočaskář. Hlavním úkolem dočaskáře je péče o kočičku.

Hledáme krmičky/krmiče

Po městě se toulají kočky bez domova, které často trpí hlady, vybírají odpadky z popelnic nebo se živí zbytky, které najdou kdesi pohozené na ulici.

Úkolem krmičky je poskytnout přiměřeně kvalitní stravu těmto toulavým kočkám.

Hledáme kreativce a lidi s nadáním

Náš spolek není podporován žádnou organizací a nedostává žádné prostředky z městského rozpočtu.

Finanční prostředky získáváme od milovníků koček, kteří nám chtějí pomoci a z velké části se snažíme získat peníze prodejem výrobků nejen na internetu, ale i na jarmarcích a trzích.

  • šijete
  • malujete
  • fotíte
  • pletete, háčkujete
  • děláte poradenství
  • umíte počítačovou grafiku
  • píšete články atd.
  • vykládáte karty

Rádi byste nám pomohli? Napište nám.

Hledáme dobrovolníky na stánek spolku

V průběhu roku se v Litoměřicích nebo v blízkém okolí pořádají jarmarky a trhy, což je příležitost, kde prodat výrobky a získat peníze na veterinární péči a krmivo pro toulavé kočky. Hledáme dobrovolníka, který by nám pomohl s vedením stánku a prodejem výrobků.

Hledáme pomocníky na odchyty koček

Nebojte, není to žádná hrůza. Kočky, které nejsou plaché, tak ty lze pochytat do přenosek. U plachých koček se nastraží sklopek (klec s automatickými dvířky) a čeká se až kočka do klece vleze sama. Toto může být trochu časově náročné a v podstatě se jen čeká. Některé plaché kočky jsou velmi ostražité a někdy trvá i hodinu dvě než se podaří kočku odchytit.

Phone: 728 466 941
Fax:
Litoměřice, 412 01
Hynaisova 9